główna zawartość strony

Wybory

W tym roku szkolnym na przewodniczącego do samorządu szkolnego kandydowały cztery osoby:

  • Michał Ożarek -> uczeń 2 klasy liceum,
  • Patrycja Przyborowska -> uczennica 1 klasy liceum,
  • Zuzanna Pilatowicz -> uczennica 3 klasy gimnazjum,
  • Kacper Jędrzejczak -> uczeń 2 klasy gimnazjum.

Każdy z ubiegających się o to stanowisko miał inny program wyborczy, powołał sztab wyborczy i prowadził kampanie rozdając ulotki, wieszając plakaty, czy prowadząc rozmowy w trakcie przerw między zajęciami.

Na pierwszej debacie z cyklu debat, które mają odbyć się w naszej szkole pt.„Samorząd debatuje” zorganizowanej przez SU, zostały zadane kandydatom liczne pytanie np.: „Czym powinien zajmować się samorząd uczniowski?”, „W jaki sposób powinien współpracować SU z rodzicami?”

Wszyscy uczniowie mogli zadać własne pytania, debata przebiegała w rzeczowej, merytorycznej atmosferze. Do drugiej tury wyborów przeszedł Michał Ożarek z 53 % oddanych na niego ważnych głosów oraz Zuzia Pilatowicz z 57% głosów ważnych.

W czwartek mieliśmy okazję w trakcie drugiej debaty kontrkandydatów zadać pytania, wysłuchać prezentacji. W piątek 6 października odbyły się powszechne, tajne, równe i bezpośrednie wybory.

Michał Ożarek większością głosów został wybrany Przewodniczącym SU. Gratulujemy zwycięzcy. Życzymy powodzenia w sprawowaniu zajmowanej funkcji i mamy nadzieję , że wywiąże się z przedwyborczych obietnic.