główna zawartość strony

Pożegnanie Maturzystów 2023

W piątek 28 kwietnia 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Krośniewicach miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego – pożegnanie klasy maturalnej.

Gala rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie rozpoczęła się oficjalna część całej uroczystości. Maturzystom zostało przypomniane, że to spotkanie jest ostatnią okazją do podsumowania ich pracy w ciągu czterech lat nauki. W imieniu całej społeczności uczniowskiej Karolina Nijakowska - jako prowadząca – powitała przybyłych na tę wyjątkową okoliczność gości: Burmistrz Krośniewic – p. Katarzynę Erdman, proboszcza parafii w Krośniewicach – ks. Tomasza Jackowskiego, przedstawicielkę Rady Rodziców – p. Renatę Błaszczyk, dyrektorkę szkoły – p. Agnieszkę Bojanowską, wychowawczynię czwartoklasistów – p. Aleksandrę Marciniak, pozostałych nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców maturzystów.

Były przemówienia, ciepłe słowa kierowane pod adresem bohaterów wydarzenia, życzenia sukcesów na maturze i realizacji marzeń. Później zostały wręczone nagrody książkowe, świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy oraz listy gratulacyjne dla rodziców tegorocznych abiturientów.

Następnie głos zabrali sami bohaterowie uroczystości, czwartoklasiści, przedstawiając krótką część artystyczną, będącą podsumowaniem ich pobytu w krośniewickim ogólniaku.

Część oficjalną uroczystości zwieńczyły ciepłe słowa pożegnania kierowane do maturzystów przez przedstawicieli klasy trzeciej. Nie zabrakło również suwenirów od młodszych koleżanek i kolegów.

Pożegnanie kolejnego rocznika uczniów już za nami… Była serdeczna atmosfera, chwytające za serce słowa, łzy wzruszenia, upominki od zaproszonych gości, adekwatna do całości przedstawienia muzyka i piękne kwiaty. I oczywiście nie zabrakło symbolicznej chwili ostatniego pożegnania ze szkołą – rzucania biretami…