główna zawartość strony

Komunikat GCKSiR w Krośniewicach

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach realizuje projekt profilaktyczny pod nazwą Uzależniony od kultury. Środki na jego realizację zostały pozyskane od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jednym z zadań projektowych jest zorganizowanie następujących konkursów profilaktycznych:

 

 

  • rodzinnego, pod nazwą Trzeźwy rap – zadaniem uczestników (rodzin) jest napisanie tekstu utworu z przesłaniem profilaktycznym, popularyzującego trzeźwość i zalety tego stanu. Można też napisany rap wykonać – nagrać przy użyciu telefonu lub kamery i wysłać na adres mailowy Organizatora. Nagranie nie jest obowiązkowe – rapujący wykonawcy będą dodatkowo nagrodzeni.
  • plastycznego, pod nazwą Niezależni od nałogów, dla trzech grup wiekowych – zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu o treści profilaktycznej, przekonującego, że życie w wolności od wszelkich używek jest bardziej bezpieczne, ciekawsze i szczęśliwsze od zniewolonego uzależnieniami. Trzeba odbiorcę plakatu spróbować przekonać, żeby wybrał dla siebie fajne życie.

Prace można nadsyłać do 30 listopada 2020r. Muszą być oryginalne – nie można kopiować cudzych pomysłów. Zachęcamy mieszkańców gminy Krośniewice – dzieci, młodzież i całe rodziny do udziału w przedsięwzięciu. Wierzymy, że realizacja zadania zintegruje domowników, skłoni do rozmów, może u kogoś wywoła refleksję, a na pewno w czasie wspólnej rodzinnej pracy zdarzy się wiele zabawnych sytuacji i będzie mnóstwo powodów do wspólnego śmiechu. Niech to będzie radosna twórczość! Zanim zabierzecie się do pracy, koniecznie przeczytajcie regulaminy, które publikujemy poniżej.

Szczegóły oraz regulaminy pod linkiem: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttp://krosniewice.net/index.php/orodek-kultury/aktualnoci-55971/2363-zachecamy-do-udzialu-w-konkursach-profilaktycznych