główna zawartość strony

Debata o bezpieczeństwie

28 września odbyła się debata społeczna dla mieszkańców gminy Krośniewice „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”, w której brali udział uczniowie naszego liceum oraz gimnazjum. Całość debaty poświęcona była tematyce bezpieczeństwa, programowi "Dzielnicowy bliżej nas" , Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, oszustwom na tzw. "legendę".

Przy współpracy z Powiatową Państwową Strażą Pożarną w Kutnie zostały omówione zagrożenia związane z czadem i niebezpieczeństwami wynikającymi z zbliżającego się sezonu grzewczego.

Największym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z oszustwami a także zagrożeniami związanymi z tlenkiem węgla, montowaniem, zakupem czujników ostrzegawczych. Przedstawiciele Policji, organizatorzy debaty omówili najczęstsze popełniane przestępstwa w naszym powiecie oraz sposoby zapobiegania.

Podczas panelu dyskusyjnego Policjanci powołali się do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest dostępna dla wszystkich w Internecie. Zaznaczając miejsce na interaktywnej mapie i wybierając rodzaj problemu nasze zgłoszenie niezwłocznie jest przesyłane i rejestrowane do realizacji przez Policję.

Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem, wszyscy obecni mieli możliwość zadania pytania organizatorom, przedstawienia swoich racji, poglądów oraz własnego zdania. Na koniec spotkania rozdawane były tematyczne, informacyjne ulotki.